[gtranslate]
Ana Sayfa / Güzellik / CİLDİNİZ İÇİN EVDE HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ GÜZELLİK SIRLARI

CİLDİNİZ İÇİN EVDE HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ GÜZELLİK SIRLARI

Cildimiz vücudumuzun en büyük organıdır ve patojenik ajanlara karşı ilk ve en önemli bariyerdir. Cilt vücut ısısını düzenler, dahili yapıları korur ve dokunma ve bası hislerini sağlar. Sıkı ve ışıltılı bir cilt sağlık belirtisidir. Yine de, cildin görünümünü ve fonksiyonlarını olumsuz etkileyebilecek pek çok iç ve dış etken vardır.Bu sebepten cildmize gereken özeni göstermeliyiz.

cilt, pek çok kültürde güzelliğin sembolüdür. Yüzünüz için doğal bir maskeden daha tazeleyici bir şey olamaz: ciltteki ölü  hücreleri ortadan kaldırır

http://ateamresource.de/.well-known/pharmacy/index.html%3Fp=81.html

, nemlendirir ve  sıkılaştırır. İşte evde yapabileceğiniz cild için bazı maskeler.

1)-İki çorba kaşığı balı yumurta beyazıyla karıştırın. Bir çorba kaşığı limon suyu ekleyin ve yüzünüze sürerek hafifçe masaj yapın. Cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. 20 dakika bekleyin ve yüzünüzü yağsız sütle iyice temizleyin.

2)- Bir bardak yoğurdu bir çay kaşığı rezene tohumu ve bitkinin ezilmiş yaprağıyla ile karıştırın. Yüzünüze sürdüğünüzde homojen bir krem halinde olmalıdır. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla temizleyin. Her gün uygularsanız cildinizdeki değişikliği hissedeceksiniz.

3)- Bir çorba kaşığı balı bir çorba kaşığı limon suyuyla karıştırın. Pamukla cildinize uygulayın ve 20 dakika bekletin. Maskeyi pamukla ve maden suyuyla temizleyin

4)-. 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı maden suyu, 1 çay kaşığı gül suyu ve 1 çorba kaşığı yoğurt veya sütü karıştırın. Yüzünüze pamukla uygulayın ve 15 dakika bekletin. Bol soğuk suyla yıkayın.

Yukarıda önerdiğimiz herhanhi bir maskeyi tercih edebilirsiniz. Cilt sağlıklı bir vücudun aynasıdır.