[gtranslate]
Ana Sayfa / Diyet / Dondurulmuş limonun faydaları!

Dondurulmuş limonun faydaları!

Dondurulmuş limon kullanın kanserli tümürler, diyabet ve fazla kilolardan kurtulun.  Limonların sadece süper gıdalardan oluştuğunu söylemek biraz zayıf kaldır.

*Limonun meyve suyunun içindeki flavonoidler antioksidan içeriyor, bu nedenle limonların bu kadar çok hastalığın ve rahatsızlığın tedavisinde yararlı olduğu düşünülmektedir.

*Limon suyunuzun suyunu sıkmak size tabi ki fayda sağlar ama, onları dondurmanız maksimum fayda almamızı sağlar. Bu yazı, bu yöntemin neden sizin için o kadar önemli olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

*Limon kabukları tonlarca faydayı içerir. Limon kabuğunda bulunan bileşikler bağışıklık sistemini güçlendirebilir, kolestrol seviyelerini normalleştirebilir ve hatta kanser gelişimini önleme gücüne sahip olabilirler. İç parazitlerin ve solucanların uzaklaştırılmasında büyük önem taşır.

Sağlık yararları

Kanserden korunma

İnme riski azalır

Soğuk algınlığı mükemmel tedavisi

Bağışıklık artırmak

Astım semptomlarına karşı korunma

Tehlikeli bakterilere karşı etkili

Depresyon ve stresin önlenmesi ve tedavisi

Böbrek ve karaciğer temizliyor

Limon ve kanser

Limonlar çoğunlukla meyve suyunda konsantre olan C vitamini içeriği için kullanılırlar. Fakat son araştırma

Buy Generic stromectol Online

, limon kabuğunun da büyük besin maddeleri sağladığını göstermiştir.

Limon kabukları, vücuttan atılan toksik atıkları katili olarak gösterilmiş. Limonların kanser hastalarının tedavisinde sıklıkla kullanıldıklarının en büyük nedeni budur.

Limon ve kanser arasında kuvvetli bir ilişki vardır. Bilim adamları, limonların anormal kanser hücrelerini yok edip edemeyeceğini merak edip test etmek için onlarca yıl harcadılar. Ve başarılı bir sonuç aldılar.

1970 yılından bu yana 20’den fazla laboratuar testinden sonra, dondurulmuş limonların kolon, göğüs, prostat, akciğer ve pankreas dahil 12 kanserdeki hücreleri yok ettiğini ortaya koydu.

Bazı araştırma çalışmaları, donmuş limonların, kemoterapiyle karşılaştırıldığında kanseri yok etmekte daha etkili olabileceğini göstermiştir.

Artı, bunlar kemoterapi ilaçlarından daha sağlıklı ve daha güvenli bir çözümdür. Bu çalışmalar ayrıca limon özütünün kanser hücrelerini yok ettiğini, sağlıklı hücreleri bozulmadan bıraktığını kanıtladı.

Limondan daha fazla nasıl fayda sağlarız?

Limon kabuklarını, suyundan 5-10 daha fazla vitamin vardır.

Dr. Marilyn Glenville

, beslenme uzmanı ve kadın sağlığı uzmanı, limon kabuklarının kombinasyonunun genel sağlığa iyi geldiğini açıkladı. Dünyaca ünlü internet sitesi BBC’nin yemekleri için söylediği şu:

“Meyve içerisindeki antioksidanlarıni kabuklarında bulunduğunu söylüyor.”

Glenville ayrıca şunları önerdi:

“Smoothie(meyvenin tamamı kullanılarak yapılan sağlıklı içeceklere smoothie denir), bir meyve suyundan çok daha iyi, çünkü kabuğunu da tüketiyorsunuz”

Ancak, size acı lezzet olmadan limondan maksimum fayda sağlayacak bir tarifi veriyoruz.

Limonlarınızı dondurun

Limonlarınızı organik elma sirkesi ya da karbonat ile yıkayıp dezenfekte edin.

Onları suyla iyice durulayın ve bir havlu kullanarak kurutun.

Limonlarınızı bir gecede dondurun.

Tamamen donduklarını fark ettikten sonra bütün limonu rendeleyin.

Soruları duyar gibiyiz. Limonun tamamını Evet, kabuk, tohum ve hepsini rendeleyeceksiniz.

Bir gece dondurduğunuz limonları rendeleyin. Küçük kaplara, buz kaplarına veya istediğiniz bir kaba koyup tekrar dondurucuya atın. İhtiyacınız kadar alıp kullanınRendelenmiş limonlarınızı ,meyve suyu veya çaya ekleyin. Pişmiş yemeklere de iyi gidiyorlar. Hayal gücünüze güvenin, rendelenmiş limonları kullanmanın milyonlarca yolu vardır.